| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Jeep |
| Model | Wrangler |
| Nesil | Jeep Wrangler III Unlimited (JK) |
| Modifikasyonu (Motor) | Sahara 3.8i V6 12V (202 bg) 4x4 Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2010 yıl |
| Son üretim yılı | 2011 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Off-road araç |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 15.7 Lt/100 km
14.98 US mpg 17.99 UK mpg 6.37 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 12.4 Lt/100 km
18.97 US mpg 22.78 UK mpg 8.06 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 13.8 Lt/100 km
17.04 US mpg 20.47 UK mpg 7.25 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Ağırlık/güç oranı | 9.9 Kg/bg, 101.5 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.2 Kg/Nm, 161.2 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 202 bg @ 5000 dev/dak |
| Litre başına güç | 53.5 bg/Lt |
| Tork | 321 Nm @ 4000 dev/dak 236.76 lb.-ft. @ 4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | EGT |
| Motor hacmi | 3778 cm3 230.55 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 96 mm 3.78 in. |
| Silindir içi vuruş | 87 mm 3.43 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.6:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | OHV |
| Motor yağı kapasitesi | 5.7 Lt 6.02 US qt | 5.02 UK qt |
| soğutma sıvısı | 12 Lt 12.68 US qt | 10.56 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1991 Kg 4389.4 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2475 Kg 5456.44 lbs. |
| Azami yük | 484 Kg 1067.04 lbs. |
| Bagaj hacmi en fazla | 2322 Lt 82 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 85 Lt 22.45 US gal | 18.7 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4404 mm 173.39 in. |
| Genişlik | 1877 mm 73.9 in. |
| Yükseklik | 1836 mm 72.28 in. |
| Dingil Mesafesi | 2946 mm 115.98 in. |
| Ön tekerlek izi | 1572 mm 61.89 in. |
| Arka tekerlek izi | 1572 mm 61.89 in. |
| Yerden yükseklik | 259 mm 10.2 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.495 |
| En az dönüş açısı | 12.25 m 40.19 ft. |
| Yaklaşım açısı | 44.4° |
| Kalkış açısı | 40.7° |
| rampa açısı | 20.9° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 4 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Katı aks süspansiyon |
| Arka süspansiyon | Katı aks süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Lastik boyutu | 255/70 R18 |
| Jant Boyutu | 18 |