| Genel bilgi |
| Marka | Jeep |
|---|
| Model | Wrangler |
|---|
| Nesil | Jeep Wrangler IV Unlimited (JL, facelift 2023) |
|---|
| Modifikasyonu (Motor) | Rubicon 392 6.4 V8 (481 bg) 4x4 Automatic |
|---|
| Üretim başlangıç yılı | Nisan, 2023 yıl |
|---|
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
|---|
| Gövde tipi | Off-road araç |
|---|
| Koltuk Sayısı | 5 |
|---|
| Kapı sayısı | 4 |
|---|
| Performans |
|---|
| Yakıt Tipi | Benzin |
|---|
| Ağırlık/güç oranı | 5 Kg/bg, 201.3 bg/ton |
|---|
| Ağırlık/Tork oranı | 3.8 Kg/Nm, 266.5 Nm/ton |
|---|
| Motor |
|---|
| Güç | 481 bg @ 6000 dev/dak |
|---|
| Litre başına güç | 75 bg/Lt |
|---|
| Tork | 637 Nm @ 4300 dev/dak
469.83 lb.-ft. @ 4300 dev/dak |
|---|
| Maksimum motor hızı | 6400 dev/dak |
|---|
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
|---|
| Motor Modeli/Kodu | HEMI |
|---|
| Motor hacmi | 6417 cm3
391.59 cu. in. |
|---|
| Silindir Adedi | 8 |
|---|
| Motor konfigürasyonu | V motor |
|---|
| Silindir çapı | 103.91 mm
4.09 in. |
|---|
| Silindir içi vuruş | 94.59 mm
3.72 in. |
|---|
| Sıkıştırma oranı | 10.9:1 |
|---|
| Silindir başına düşen valf | 2 |
|---|
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
|---|
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
|---|
| Valf yapısı | OHV |
|---|
| Motor yağı kapasitesi | 6.6 Lt
6.97 US qt | 5.81 UK qt |
|---|
| soğutma sıvısı | 13.25 Lt
14 US qt | 11.66 UK qt |
|---|
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi
|
|---|
| Hacim ve ağırlıklar. |
|---|
| Ağırlık | 2390 Kg
5269.05 lbs. |
|---|
| Bagaj hacmi en az | 898 Lt
31.71 cu. ft. |
|---|
| Bagaj hacmi en fazla | 2050 Lt
72.4 cu. ft. |
|---|
| Yakıt deposu hacmi | 81 Lt
21.4 US gal | 17.82 UK gal |
|---|
| Frenli treyler yükü (12%) | 1588 Kg
3500.94 lbs. |
|---|
| Boyutlar |
|---|
| Uzunluk | 4890 mm
192.52 in. |
|---|
| Genişlik | 2014 mm
79.29 in. |
|---|
| Yükseklik | 1918 mm
75.51 in. |
|---|
| Dingil Mesafesi | 3008 mm
118.43 in. |
|---|
| Ön tekerlek izi | 1699 mm
66.89 in. |
|---|
| Arka tekerlek izi | 1699 mm
66.89 in. |
|---|
| Yerden yükseklik | 282 mm
11.1 in. |
|---|
| En az dönüş açısı | 11.8 m
38.71 ft. |
|---|
| Yaklaşım açısı | 46.7° |
|---|
| Kalkış açısı | 39.8° |
|---|
| rampa açısı | 24.5° |
|---|
| sığ derinliği | 864 mm
34.02 in. |
|---|
| Şanzıman, fren ve süspansiyon |
|---|
| Aktarma mimarisi | İYM arka tekerlekleri kalıcı olarak tahrik eder ve gerekirse elektrikle veya mekanik olarak çalıştırılan bir debriyaj ile ön tekerlekler tahrik edilir. |
|---|
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
|---|
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman |
|---|
| Ön süspansiyon | Coilover yaylı destek, Helezon yay, Katı aks süspansiyon |
|---|
| Arka süspansiyon | Coilover yaylı destek, Katı aks süspansiyon, Enine sabitleyici, Helezon yay |
|---|
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 330x28 mm |
|---|
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 350x22 mm |
|---|
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi)
|
|---|
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
|---|
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
|---|
| Lastik boyutu | LT315/70 R17 |
|---|
| Jant Boyutu | 8J x 17 |