| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Jetour |
| Model | X70 |
| Nesil | Jetour X70 Plus (facelift 2024) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.5 TGDI (184 bg) DCT |
| Üretim başlangıç yılı | Temmuz, 2024 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5-7 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi (WLTC) | 7.44 Lt/100 km
31.61 US mpg 37.97 UK mpg 13.44 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Maksimum sürat | 180 km/saat 111.85 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 8.6 Kg/bg, 116.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.5 Kg/Nm, 183.1 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 184 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 122.7 bg/Lt |
| Tork | 290 Nm @ 2000-3500 dev/dak 213.89 lb.-ft. @ 2000-3500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | SQRG4J15 |
| Motor hacmi | 1499 cm3 91.47 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 74.5 mm 2.93 in. |
| Silindir içi vuruş | 85.9 mm 3.38 in. |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1584-1631 Kg 3492.12 - 3595.74 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2156 Kg 4753.17 lbs. |
| Azami yük | 525-572 Kg 1157.43 - 1261.04 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 57 Lt 15.06 US gal | 12.54 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4749 mm 186.97 in. |
| Genişlik | 1900 mm 74.8 in. |
| Yükseklik | 1720 mm 67.72 in. |
| Dingil Mesafesi | 2745 mm 108.07 in. |
| Ön tekerlek izi | 1610 mm 63.39 in. |
| Arka tekerlek izi | 1615 mm 63.58 in. |
| Yaklaşım açısı | 19° |
| Kalkış açısı | 18° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 7 vites, otomatik şanzıman DCT |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 235/55 R19; 255/45 R20 |
| Jant Boyutu | 19; 20 |