Kia Carens Clavis IV (facelift 2025) 42 kWh (135 bg) Electric modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Kia |
| Model | Carens |
| Nesil | Kia Carens Clavis IV (facelift 2025) |
| Modifikasyonu (Motor) | 42 kWh (135 bg) Electric |
| Üretim başlangıç yılı | Temmuz, 2025 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | BEV (Elektrikli Araç) |
| Gövde tipi | MPV |
| Koltuk Sayısı | 7 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt Tipi | Elektrik |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Brüt batarya kapasitesi | 42 kWh |
| Batarya teknolojisi | Lityum-nikel manganez kobalt oksit (Li-NMC) |
| Batarya konumu | Zemin altı |
| Elektrikle gidilebilen menzil | 404 km 251.03 mi |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 135 bg |
| Elektrikli motor torku | 255 Nm 188.08 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun yeri | Ön aks, enine |
| Elektrik motoru tipi | Senkron |
| Sistem gücü | 135 bg |
| Sistem tork | 255 Nm 188.08 lb.-ft. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4550 mm 179.13 in. |
| Genişlik | 1800 mm 70.87 in. |
| Yükseklik | 1730 mm 68.11 in. |
| Dingil Mesafesi | 2780 mm 109.45 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | Bir elektrikli motor ön tekerlekleri hareket ettirir. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 1 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yay, Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Helezon yay, Bükülme |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/60 R16 |
| Jant Boyutu | 16 |