Kia Carens I 1.8i 16V (109 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Kia |
| Model | Carens |
| Nesil | Kia Carens I |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.8i 16V (109 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1999 yıl |
| Son üretim yılı | 2002 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | MPV |
| Koltuk Sayısı | 7 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 11.7 Lt/100 km
20.1 US mpg 24.14 UK mpg 8.55 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 7.4 Lt/100 km
31.79 US mpg 38.17 UK mpg 13.51 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 9 Lt/100 km
26.13 US mpg 31.39 UK mpg 11.11 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 13.1 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 13.1 saniye |
| Maksimum sürat | 185 km/saat 114.95 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 11.6 Kg/bg, 86.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 8.3 Kg/Nm, 120.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 109 bg @ 5750 dev/dak |
| Litre başına güç | 60.8 bg/Lt |
| Tork | 152 Nm @ 4500 dev/dak 112.11 lb.-ft. @ 4500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | T8D |
| Motor hacmi | 1793 cm3 109.42 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 81 mm 3.19 in. |
| Silindir içi vuruş | 87 mm 3.43 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4 Lt 4.23 US qt | 3.52 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7.7 Lt 8.14 US qt | 6.78 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1264 Kg 2786.64 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1750 Kg 3858.09 lbs. |
| Azami yük | 486 Kg 1071.45 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 605 Lt 21.37 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1752 Lt 61.87 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 55 Lt 14.53 US gal | 12.1 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4439 mm 174.76 in. |
| Genişlik | 1709 mm 67.28 in. |
| Yükseklik | 1603 mm 63.11 in. |
| Dingil Mesafesi | 2555 mm 100.59 in. |
| Ön tekerlek izi | 1470 mm 57.87 in. |
| Arka tekerlek izi | 1470 mm 57.87 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Coilover yaylı destek |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 185/65 R14 |
| Jant Boyutu | 14 |