Kia Carnival IV (facelift 2023) 2.2d Smartstream (194 bg) Automatic 7 Seats modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Kia |
| Model | Carnival |
| Nesil | Kia Carnival IV (facelift 2023) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.2d Smartstream (194 bg) Automatic 7 Seats |
| Üretim başlangıç yılı | Kasım, 2023 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Minibüs |
| Koltuk Sayısı | 7 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 8.6-8.7 Lt/100 km
27.35 - 27.04 US mpg 32.85 - 32.47 UK mpg 11.63 - 11.49 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6.5-6.6 Lt/100 km
36.19 - 35.64 US mpg 43.46 - 42.8 UK mpg 15.38 - 15.15 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 7.6-7.7 Lt/100 km
30.95 - 30.55 US mpg 37.17 - 36.69 UK mpg 13.16 - 12.99 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 146-148 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Ağırlık/güç oranı | 11.1 Kg/bg, 90.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.9 Kg/Nm, 205.1 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 194 bg @ 3800 dev/dak |
| Litre başına güç | 90.2 bg/Lt |
| Tork | 441 Nm @ 1750-2750 dev/dak 325.26 lb.-ft. @ 1750-2750 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | Smartstream |
| Motor hacmi | 2151 cm3 131.26 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 83 mm 3.27 in. |
| Silindir içi vuruş | 99.4 mm 3.91 in. |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2150 Kg 4739.94 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 1138 Lt 40.19 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 4109 Lt 145.11 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 72 Lt 19.02 US gal | 15.84 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 5155 mm 202.95 in. |
| Genişlik | 1995 mm 78.54 in. |
| Yükseklik | 1775 mm 69.88 in. |
| Dingil Mesafesi | 3090 mm 121.65 in. |
| Ön tekerlek izi | 1741 mm 68.54 in. |
| Arka tekerlek izi | 1741 mm 68.54 in. |
| ön çıkıntı | 935 mm 36.81 in. |
| arka çıkıntı | 1130 mm 44.49 in. |
| Yerden yükseklik | 173 mm 6.81 in. |
| Yaklaşım açısı | 15.4° |
| Kalkış açısı | 20° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 235/55 R19 |
| Jant Boyutu | 7.5J x 19 |