Kia Carnival IV 2.2d Smartstream (202 bg) Automatic 9 Seat modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Kia |
| Model | Carnival |
| Nesil | Kia Carnival IV |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.2d Smartstream (202 bg) Automatic 9 Seat |
| Üretim başlangıç yılı | Haziran, 2020 yıl |
| Son üretim yılı | Ekim, 2023 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Minibüs |
| Koltuk Sayısı | 9 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 8.5 Lt/100 km
27.67 US mpg 33.23 UK mpg 11.76 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6.6-6.7 Lt/100 km
35.64 - 35.11 US mpg 42.8 - 42.16 UK mpg 15.15 - 14.93 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 7.6-7.7 Lt/100 km
30.95 - 30.55 US mpg 37.17 - 36.69 UK mpg 13.16 - 12.99 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 146-147 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Ağırlık/güç oranı | 10 Kg/bg, 99.5 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.6 Kg/Nm, 217.2 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 202 bg @ 3800 dev/dak |
| Litre başına güç | 93.9 bg/Lt |
| Tork | 441 Nm @ 1750-2750 dev/dak 325.26 lb.-ft. @ 1750-2750 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | Smartstream / D4HE |
| Motor hacmi | 2151 cm3 131.26 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 5.6 Lt 5.92 US qt | 4.93 UK qt |
| soğutma sıvısı | 8.5 Lt 8.98 US qt | 7.48 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2030 Kg 4475.38 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 5155 mm 202.95 in. |
| Genişlik | 1995 mm 78.54 in. |
| Yükseklik | 1740 mm 68.5 in. |
| Dingil Mesafesi | 3090 mm 121.65 in. |
| Ön tekerlek izi | 1741-1746 mm 68.54 - 68.74 in. |
| Arka tekerlek izi | 1741-1746 mm 68.54 - 68.74 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 235/60 R18; 235/55 R19 |
| Jant Boyutu | 18; 19 |