| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Kia |
| Model | EV3 |
| Nesil | Kia EV3 |
| Modifikasyonu (Motor) | 58.3 kWh (204 bg) Standard Range |
| Üretim başlangıç yılı | Mayıs ayı, 2024 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | BEV (Elektrikli Araç) |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt Tipi | Elektrik |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 7.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 7.5 saniye |
| Maksimum sürat | 170 km/saat 105.63 mph |
| 100 km/saat - 0 | 36.5 m |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Brüt batarya kapasitesi | 58.3 kWh |
| Batarya teknolojisi | Lityum-nikel manganez kobalt oksit (Li-NMC) |
| Batarya konumu | Zemin altı |
| Elektrikle gidilebilen menzil (WLTP) | 436 km 270.92 mi |
| Ortalama Enerji Tüketimi | 14.9 kWh/100 km
23.98 kWh/100 mi 141 MPGe 6.7 km/kWh 4.2 mi/kWh |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 204 bg |
| Elektrikli motor torku | 283 Nm 208.73 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun yeri | Ön aks, enine |
| Elektrik motoru tipi | Senkron |
| Sistem gücü | 204 bg |
| Sistem tork | 283 Nm 208.73 lb.-ft. |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Bagaj hacmi en az | 460 Lt 16.24 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1250 Lt 44.14 cu. ft. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4300 mm 169.29 in. |
| Genişlik | 1850 mm 72.83 in. |
| Yükseklik | 1560 mm 61.42 in. |
| Dingil Mesafesi | 2680 mm 105.51 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.263 |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | Bir elektrikli motor ön tekerlekleri hareket ettirir. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 1 vites, otomatik şanzıman |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Jant Boyutu | 19; 20 |