| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Kia |
| Model | EV5 |
| Nesil | Kia EV5 |
| Modifikasyonu (Motor) | 64.2 kWh (218 bg) Standard Range |
| Üretim başlangıç yılı | Ekim, 2024 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | BEV (Elektrikli Araç) |
| Gövde tipi | SUV, Crossover |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt Tipi | Elektrik |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.5 saniye |
| Maksimum sürat | 185 km/saat 114.95 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 8.8 Kg/bg, 114.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.2 Kg/Nm, 162.3 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Brüt batarya kapasitesi | 64.2 kWh |
| Batarya voltajı | 396.8 V |
| Batarya teknolojisi | Lityum demir fosfat (LiFePO4) |
| Batarya ağırlığı | 428 Kg 943.58 lbs. |
| Batarya konumu | Zemin altı |
| Elektrikle gidilebilen menzil (WLTP) | 400 km 248.55 mi |
| Ortalama Enerji Tüketimi (WLTP) | 18.2 kWh/100 km
29.29 kWh/100 mi 115 MPGe 5.5 km/kWh 3.4 mi/kWh |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 218 bg |
| Elektrikli motor torku | 310 Nm 228.64 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun yeri | Ön aks, enine |
| Elektrik motoru tipi | Senkron |
| Sistem gücü | 218 bg |
| Sistem tork | 310 Nm 228.64 lb.-ft. |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1910 Kg 4210.83 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2340 Kg 5158.82 lbs. |
| Azami yük | 430 Kg 947.99 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 513 Lt 18.12 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1714 Lt 60.53 cu. ft. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 300 Kg 661.39 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 300 Kg 661.39 lbs. |
| Römork burun yükü | 50 Kg 110.23 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4615 mm 181.69 in. |
| Genişlik | 1875 mm 73.82 in. |
| Yükseklik | 1715 mm 67.52 in. |
| Dingil Mesafesi | 2750 mm 108.27 in. |
| Yerden yükseklik | 175 mm 6.89 in. |
| En az dönüş açısı | 11.7 m 38.39 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | Bir elektrikli motor ön tekerlekleri hareket ettirir. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 1 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 325 mm |
| Arka frenler | Disk, 325 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 225/60 R18 |
| Jant Boyutu | 6.5J x 18 |