Lada 2102 1.2 (64 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Lada |
| Model | 2102 |
| Nesil | Lada 2102 |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.2 (64 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1971 yıl |
| Son üretim yılı | 1984 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kombi |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 10.8 Lt/100 km
21.78 US mpg 26.16 UK mpg 9.26 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 8 Lt/100 km
29.4 US mpg 35.31 UK mpg 12.5 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 23 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 23 saniye |
| Maksimum sürat | 137 km/saat 85.13 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 15.8 Kg/bg, 63.4 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 11.3 Kg/Nm, 88.1 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 64 bg @ 5600 dev/dak |
| Litre başına güç | 53.4 bg/Lt |
| Tork | 89 Nm @ 3400 dev/dak 65.64 lb.-ft. @ 3400 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor hacmi | 1198 cm3 73.11 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 76 mm 2.99 in. |
| Silindir içi vuruş | 66 mm 2.6 in. |
| Sıkıştırma oranı | 8.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Karbüratör |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | OHC |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1010 Kg 2226.67 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 345 Lt 12.18 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1345 Lt 47.5 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 45 Lt 11.89 US gal | 9.9 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4059 mm 159.8 in. |
| Genişlik | 1611 mm 63.43 in. |
| Yükseklik | 1458 mm 57.4 in. |
| Dingil Mesafesi | 2424 mm 95.43 in. |
| Ön tekerlek izi | 1365 mm 53.74 in. |
| Arka tekerlek izi | 1321 mm 52.01 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 4 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Kampana |
| Direksiyon tipi | Dişli redüktör |
| Lastik boyutu | 155/80 SR13 |