Lada 21033 1.3 (70 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Lada |
| Model | 2103 |
| Nesil | Lada 21033 |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.3 (70 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1977 yıl |
| Son üretim yılı | 1983 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 8.3 Lt/100 km
28.34 US mpg 34.03 UK mpg 12.05 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 21 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 21 saniye |
| Maksimum sürat | 143 km/saat 88.86 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 13.8 Kg/bg, 72.5 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 10.1 Kg/Nm, 99.5 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 70 bg @ 5600 dev/dak |
| Litre başına güç | 54.1 bg/Lt |
| Tork | 96 Nm @ 3400 dev/dak 70.81 lb.-ft. @ 3400 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor hacmi | 1295 cm3 79.03 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 79 mm 3.11 in. |
| Silindir içi vuruş | 66 mm 2.6 in. |
| Sıkıştırma oranı | 8.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Karbüratör |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | OHC |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 965 Kg 2127.46 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1430 Kg 3152.61 lbs. |
| Azami yük | 465 Kg 1025.15 lbs. |
| Bagaj hacmi en fazla | 400 Lt 14.13 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 39 Lt 10.3 US gal | 8.58 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4116 mm 162.05 in. |
| Genişlik | 1611 mm 63.43 in. |
| Yükseklik | 1440 mm 56.69 in. |
| Dingil Mesafesi | 2424 mm 95.43 in. |
| Ön tekerlek izi | 1365 mm 53.74 in. |
| Arka tekerlek izi | 1321 mm 52.01 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 4 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Dişli redüktör |
| Lastik boyutu | 175/70 SR13 |