Lada 21044 1.7 (79 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Lada |
| Model | 2104 |
| Nesil | Lada 21044 |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.7 (79 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1997 yıl |
| Son üretim yılı | 2003 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kombi |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 9.5 Lt/100 km
24.76 US mpg 29.73 UK mpg 10.53 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 17 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 17 saniye |
| Maksimum sürat | 153 km/saat 95.07 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 13.3 Kg/bg, 75.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 8.3 Kg/Nm, 121 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 79 bg @ 5200 dev/dak |
| Litre başına güç | 46.7 bg/Lt |
| Tork | 127 Nm @ 3200 dev/dak 93.67 lb.-ft. @ 3200 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor hacmi | 1690 cm3 103.13 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 82 mm 3.23 in. |
| Silindir içi vuruş | 80 mm 3.15 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.3:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Karbüratör |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | OHC |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1050 Kg 2314.85 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1475 Kg 3251.82 lbs. |
| Azami yük | 425 Kg 936.96 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 345 Lt 12.18 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1035 Lt 36.55 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 45 Lt 11.89 US gal | 9.9 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4115 mm 162.01 in. |
| Genişlik | 1620 mm 63.78 in. |
| Yükseklik | 1443 mm 56.81 in. |
| Dingil Mesafesi | 2424 mm 95.43 in. |
| Ön tekerlek izi | 1365 mm 53.74 in. |
| Arka tekerlek izi | 1321 mm 52.01 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Arka süspansiyon | Katı aks süspansiyon |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Kampana |
| Direksiyon tipi | Dişli redüktör |
| Lastik boyutu | 175/70 SR13 |