| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Lada |
| Model | 2108 |
| Nesil | Lada 21081 |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.1 (54 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1984 yıl |
| Son üretim yılı | 1997 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 3 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 8.2 Lt/100 km
28.68 US mpg 34.45 UK mpg 12.2 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 18 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 18 saniye |
| Maksimum sürat | 140 km/saat 86.99 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 16.7 Kg/bg, 60 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 11.4 Kg/Nm, 87.8 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 54 bg @ 5600 dev/dak |
| Litre başına güç | 49.1 bg/Lt |
| Tork | 79 Nm @ 3600 dev/dak 58.27 lb.-ft. @ 3600 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor hacmi | 1100 cm3 67.13 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 76 mm 2.99 in. |
| Silindir içi vuruş | 60.6 mm 2.39 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Karbüratör |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | OHC |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 900 Kg 1984.16 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1325 Kg 2921.12 lbs. |
| Azami yük | 425 Kg 936.96 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 270 Lt 9.53 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1000 Lt 35.31 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 43 Lt 11.36 US gal | 9.46 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4006 mm 157.72 in. |
| Genişlik | 1650 mm 64.96 in. |
| Yükseklik | 1402 mm 55.2 in. |
| Dingil Mesafesi | 2460 mm 96.85 in. |
| Ön tekerlek izi | 1400 mm 55.12 in. |
| Arka tekerlek izi | 1370 mm 53.94 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Coilover yaylı destek |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 165/70 SR13 |