| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Lada |
| Model | 2108 |
| Nesil | Lada 21083 |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.5 i (78 bg) 21083-20 |
| Üretim başlangıç yılı | 1994 yıl |
| Son üretim yılı | 2004 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Motor | |
| Güç | 78 bg @ 5400 dev/dak |
| Litre başına güç | 52 bg/Lt |
| Tork | 115 Nm @ 3000 dev/dak 84.82 lb.-ft. @ 3000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor hacmi | 1500 cm3 91.54 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 82 mm 3.23 in. |
| Silindir içi vuruş | 71 mm 2.8 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.9:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | OHC |