Lada 2120 Nadezhda 1.8 (79 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Lada |
| Model | 2120 Nadezhda |
| Nesil | Lada 2120 Nadezhda |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.8 (79 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1999 yıl |
| Son üretim yılı | 2005 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Minibüs |
| Koltuk Sayısı | 7 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 12.3 Lt/100 km
19.12 US mpg 22.97 UK mpg 8.13 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 15 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 15 saniye |
| Maksimum sürat | 140 km/saat 86.99 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 17.7 Kg/bg, 56.4 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 10.7 Kg/Nm, 93.6 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 79 bg @ 4800 dev/dak |
| Litre başına güç | 44.5 bg/Lt |
| Tork | 131 Nm @ 3000 dev/dak 96.62 lb.-ft. @ 3000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor hacmi | 1774 cm3 108.26 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 82 mm 3.23 in. |
| Silindir içi vuruş | 84 mm 3.31 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.3:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Karbüratör |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | OHC |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1400 Kg 3086.47 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2000 Kg 4409.25 lbs. |
| Azami yük | 600 Kg 1322.77 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 300 Lt 10.59 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1250 Lt 44.14 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 70 Lt 18.49 US gal | 15.4 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4200 mm 165.35 in. |
| Genişlik | 1725 mm 67.91 in. |
| Yükseklik | 1690 mm 66.54 in. |
| Dingil Mesafesi | 2700 mm 106.3 in. |
| Ön tekerlek izi | 1430 mm 56.3 in. |
| Arka tekerlek izi | 1400 mm 55.12 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yay |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Kampana |
| Direksiyon tipi | Dişli redüktör |
| Lastik boyutu | 175/80 R16 |