Lancia Thesis 2.4 20V (170 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Lancia |
| Model | Thesis |
| Nesil | Lancia Thesis |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.4 20V (170 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | Mart, 2002 yıl |
| Son üretim yılı | Eylül, 2007 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 15.2 Lt/100 km
15.47 US mpg 18.58 UK mpg 6.58 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 8.4 Lt/100 km
28 US mpg 33.63 UK mpg 11.9 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 10.9 Lt/100 km
21.58 US mpg 25.92 UK mpg 9.17 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 9.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 9.5 saniye |
| Maksimum sürat | 217 km/saat 134.84 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 9.9 Kg/bg, 101.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 7.4 Kg/Nm, 134.5 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 170 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 69.5 bg/Lt |
| Tork | 226 Nm @ 3500 dev/dak 166.69 lb.-ft. @ 3500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | 841 D.000 |
| Motor hacmi | 2446 cm3 149.26 cu. in. |
| Silindir Adedi | 5 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 83 mm 3.27 in. |
| Silindir içi vuruş | 90.4 mm 3.56 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.3:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5.5 Lt 5.81 US qt | 4.84 UK qt |
| soğutma sıvısı | 8.6 Lt 9.09 US qt | 7.57 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1680 Kg 3703.77 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2190 Kg 4828.12 lbs. |
| Azami yük | 510 Kg 1124.36 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 480 Lt 16.95 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 75 Lt 19.81 US gal | 16.5 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4890 mm 192.52 in. |
| Genişlik | 1830 mm 72.05 in. |
| Yükseklik | 1470 mm 57.87 in. |
| Dingil Mesafesi | 2805 mm 110.43 in. |
| Ön tekerlek izi | 1570 mm 61.81 in. |
| Arka tekerlek izi | 1540 mm 60.63 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Coilover yaylı destek |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/60 R15 |
| Jant Boyutu | 15 |