Land Rover Defender 130 2.5 TDi (113 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Land Rover |
| Model | Defender |
| Nesil | Land Rover Defender 130 |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.5 TDi (113 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1995 yıl |
| Son üretim yılı | 1998 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Pick-up |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Maksimum sürat | 128 km/saat 79.54 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 17.5 Kg/bg, 57.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 7.5 Kg/Nm, 133.8 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 113 bg @ 4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 45.3 bg/Lt |
| Tork | 265 Nm @ 1800 dev/dak 195.45 lb.-ft. @ 1800 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor hacmi | 2496 cm3 152.32 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 90.5 mm 3.56 in. |
| Silindir içi vuruş | 97 mm 3.82 in. |
| Sıkıştırma oranı | 19.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1980 Kg 4365.15 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 3500 Kg 7716.18 lbs. |
| Azami yük | 1520 Kg 3351.03 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 80 Lt 21.13 US gal | 17.6 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 5132 mm 202.05 in. |
| Genişlik | 1790 mm 70.47 in. |
| Yükseklik | 2035 mm 80.12 in. |
| Dingil Mesafesi | 3226 mm 127.01 in. |
| Ön tekerlek izi | 1511 mm 59.49 in. |
| Arka tekerlek izi | 1511 mm 59.49 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Katı aks süspansiyon |
| Arka süspansiyon | Katı aks süspansiyon |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |