Land Rover Series I 2.0 (52 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Land Rover |
| Model | Series I |
| Nesil | Land Rover Series I |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 (52 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1953 yıl |
| Son üretim yılı | 1956 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Off-road araç |
| Performans | |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Motor | |
| Güç | 52 bg @ 4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 26 bg/Lt |
| Tork | 140 Nm 103.26 lb.-ft. |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor hacmi | 1997 cm3 121.86 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 77.8 mm 3.06 in. |
| Silindir içi vuruş | 105 mm 4.13 in. |
| Sıkıştırma oranı | 6.8:1 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Karbüratör |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |