| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Lexus |
| Model | IS |
| Nesil | Lexus IS II (XE20, facelift 2010) |
| Modifikasyonu (Motor) | 300 V6 (228 bg) ECT-i |
| Üretim başlangıç yılı | Ağustos, 2010 yıl |
| Son üretim yılı | 2013 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 7.7 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 7.7 saniye |
| Ağırlık/güç oranı | 6.9 Kg/bg, 145.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.2 Kg/Nm, 191.7 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 228 bg @ 6200 dev/dak |
| Litre başına güç | 76.1 bg/Lt |
| Tork | 300 Nm @ 4400 dev/dak 221.27 lb.-ft. @ 4400 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | 3GR-FE |
| Motor hacmi | 2995 cm3 182.77 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 87.5 mm 3.44 in. |
| Silindir içi vuruş | 83 mm 3.27 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC, Dual VVT-i |
| Motor yağı kapasitesi | 6.3 Lt 6.66 US qt | 5.54 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1565-1645 Kg 3450.23 - 3626.6 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2065 Kg 4552.55 lbs. |
| Azami yük | 420-500 Kg 925.94 - 1102.31 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 65 Lt 17.17 US gal | 14.3 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4585 mm 180.51 in. |
| Genişlik | 1800 mm 70.87 in. |
| Yükseklik | 1425 mm 56.1 in. |
| Dingil Mesafesi | 2730 mm 107.48 in. |
| Ön tekerlek izi | 1535 mm 60.43 in. |
| Arka tekerlek izi | 1535 mm 60.43 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.28 |
| En az dönüş açısı | 10.2 m 33.46 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman ECT-i |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 334 mm |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 310 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | Ön lastikler: 225/45 R17 Arka lastikler: 245/45 R17 |
| Jant Boyutu | Ön jantlar: 8J x 17 Arka jantlar: 8J x 17 |