| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Lexus |
| Model | IS |
| Nesil | Lexus IS II (XE20) |
| Modifikasyonu (Motor) | 220d (177 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2005 yıl |
| Son üretim yılı | 2008 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 7.9 Lt/100 km
29.77 US mpg 35.76 UK mpg 12.66 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 5.4 Lt/100 km
43.56 US mpg 52.31 UK mpg 18.52 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 6.3 Lt/100 km
37.34 US mpg 44.84 UK mpg 15.87 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 168 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.9 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.9 saniye |
| Maksimum sürat | 220 km/saat 136.7 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 4 |
| Ağırlık/güç oranı | 9 Kg/bg, 111.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4 Kg/Nm, 252.4 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 177 bg @ 3600 dev/dak |
| Litre başına güç | 79.3 bg/Lt |
| Tork | 400 Nm @ 2000-2600 dev/dak 295.02 lb.-ft. @ 2000-2600 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | 2AD-FHV |
| Motor hacmi | 2231 cm3 136.14 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 86 mm 3.39 in. |
| Silindir içi vuruş | 96 mm 3.78 in. |
| Sıkıştırma oranı | 15.8:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 6 Lt 6.34 US qt | 5.28 UK qt |
| soğutma sıvısı | 8.9 Lt 9.4 US qt | 7.83 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1585-1655 Kg 3494.33 - 3648.65 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2075 Kg 4574.59 lbs. |
| Azami yük | 420-490 Kg 925.94 - 1080.27 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 378 Lt 13.35 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 65 Lt 17.17 US gal | 14.3 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1500 Kg 3306.93 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 560 Kg 1234.59 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4575 mm 180.12 in. |
| Genişlik | 1800 mm 70.87 in. |
| Yükseklik | 1425 mm 56.1 in. |
| Dingil Mesafesi | 2730 mm 107.48 in. |
| Ön tekerlek izi | 1535 mm 60.43 in. |
| Arka tekerlek izi | 1545 mm 60.83 in. |
| Yerden yükseklik | 145 mm 5.71 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.27 |
| En az dönüş açısı | 10.2 m 33.46 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | Ön lastikler: 205/55 R16; 225/45 R17; 225/40 R18 Arka lastikler: 205/55 R16; 245/45 R17; 255/40 R18 |
| Jant Boyutu | Ön jantlar: 7J x 16; 8J x 17; 8J x 18 Arka jantlar: 7J x 16; 8J x 17; 8.5J x 18 |