Lexus LBX 1.5 (136 bg) Hybrid E-Four e-CVT modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Lexus |
| Model | LBX |
| Nesil | Lexus LBX |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.5 (136 bg) Hybrid E-Four e-CVT |
| Üretim başlangıç yılı | 2023 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | FHEV (Tam Hibrid) |
| Gövde tipi | SUV, Crossover |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 4.8 Lt/100 km
49 US mpg 58.85 UK mpg 20.83 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 110-113 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 9.6 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 9.6 saniye |
| Maksimum sürat | 170 km/saat 105.63 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d-ISC-FCM |
| Ağırlık/güç oranı | 10 Kg/bg, 99.6 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 7.4 Kg/Nm, 135.5 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Brüt batarya kapasitesi | 1 kWh |
| Batarya voltajı | 201.6 V |
| Batarya teknolojisi | Nikel metal hidrit (NiMH) |
| Batarya konumu | Arka koltukların altında |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 94 bg |
| Elektrikli motor torku | 185 Nm 136.45 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun yeri | Şanzımana entegre |
| Elektrik motoru tipi | Senkron |
| Elektrik motoru 2 | |
| Elektrikli motor gücü | 6 bg |
| Elektrikli motor torku | 52 Nm 38.35 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun yeri | Arka aks, enine |
| Elektrik motoru tipi | Asenkron |
| Sistem gücü | 136 bg |
| Sistem tork | 185 Nm 136.45 lb.-ft. |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 91 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 61.1 bg/Lt |
| Tork | 120 Nm @ 3600-4800 dev/dak 88.51 lb.-ft. @ 3600-4800 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | M15A-FXE |
| Motor hacmi | 1490 cm3 90.93 cu. in. |
| Silindir Adedi | 3 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 80.5 mm 3.17 in. |
| Silindir içi vuruş | 97.6 mm 3.84 in. |
| Sıkıştırma oranı | 14:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 3.3 Lt 3.49 US qt | 2.9 UK qt |
| soğutma sıvısı | 4.7 Lt 4.97 US qt | 4.14 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1365-1415 Kg 3009.31 - 3119.54 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1820 Kg 4012.41 lbs. |
| Azami yük | 405-455 Kg 892.87 - 1003.1 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 317 Lt 11.19 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 36 Lt 9.51 US gal | 7.92 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 550 Kg 1212.54 lbs. |
| Römork burun yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4190 mm 164.96 in. |
| Genişlik | 1825 mm 71.85 in. |
| Yükseklik | 1550-1560 mm 61.02 - 61.42 in. |
| Dingil Mesafesi | 2580 mm 101.57 in. |
| Ön tekerlek izi | 1570 mm 61.81 in. |
| Arka tekerlek izi | 1570 mm 61.81 in. |
| Yerden yükseklik | 220 mm 8.66 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.34 |
| En az dönüş açısı | 10.4 m 34.12 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | Bir İYM ön tekerlekleri, bir elektrik motoru ön tekerlekleri, bir elektrik motoru arka tekerlekleri hareket ettirir. Tamamen elektrikli veya karışık modda hareket imkanı mevcuttur. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | otomatik şanzıman e-CVT |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 282x25 mm |
| Arka frenler | Disk, 281x12 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/55 R17; 215/60 R17; 225/60 R17; 215/50 R18; 225/55 R18 |
| Jant Boyutu | 7J x 17; 7J x 18 |