Lincoln Aviator II 3.0 V6 (400 bg) Automatic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Lincoln |
| Model | Aviator |
| Nesil | Lincoln Aviator II |
| Modifikasyonu (Motor) | 3.0 V6 (400 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2019 yıl |
| Son üretim yılı | 2024 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 7 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 13.1 Lt/100 km
17.96 US mpg 21.56 UK mpg 7.63 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 9 Lt/100 km
26.13 US mpg 31.39 UK mpg 11.11 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 11.2 Lt/100 km
21 US mpg 25.22 UK mpg 8.93 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Ağırlık/güç oranı | 5.4 Kg/bg, 185.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4 Kg/Nm, 250.8 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 400 bg |
| Tork | 542 Nm 399.76 lb.-ft. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Sıkıştırma oranı | 9.5:1 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Twin-turbo, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 5.7 Lt 6.02 US qt | 5.02 UK qt |
| soğutma sıvısı | 17 Lt 17.96 US qt | 14.96 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2161 Kg 4764.19 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 520 Lt 18.36 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 2200 Lt 77.69 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 76 Lt 20.08 US gal | 16.72 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 3040 Kg 6702.05 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 5062 mm 199.29 in. |
| Genişlik | 2022 mm 79.61 in. |
| aynalar katlı genişlik | 2090 mm 82.28 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2283 mm 89.88 in. |
| Yükseklik | 1773 mm 69.8 in. |
| Dingil Mesafesi | 3025 mm 119.09 in. |
| Ön tekerlek izi | 1699 mm 66.89 in. |
| Arka tekerlek izi | 1699 mm 66.89 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 10 vites, otomatik şanzıman SelectShift |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Jant Boyutu | 18 |