Lincoln LS 3.0 V6 24V (190 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Lincoln |
| Model | LS |
| Nesil | Lincoln LS |
| Modifikasyonu (Motor) | 3.0 V6 24V (190 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1998 yıl |
| Son üretim yılı | 2000 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 12 Lt/100 km
19.6 US mpg 23.54 UK mpg 8.33 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 8 Lt/100 km
29.4 US mpg 35.31 UK mpg 12.5 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Maksimum sürat | 190 km/saat 118.06 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 8.8 Kg/bg, 114.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.2 Kg/Nm, 162.2 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 190 bg @ 5750 dev/dak |
| Litre başına güç | 64 bg/Lt |
| Tork | 270 Nm @ 4500 dev/dak 199.14 lb.-ft. @ 4500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | 99S |
| Motor hacmi | 2967 cm3 181.06 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 89 mm 3.5 in. |
| Silindir içi vuruş | 79.5 mm 3.13 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 6.4 Lt 6.76 US qt | 5.63 UK qt |
| soğutma sıvısı | 10.6 Lt 11.2 US qt | 9.33 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1665 Kg 3670.7 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 382 Lt 13.49 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 68 Lt 17.96 US gal | 14.96 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4925 mm 193.9 in. |
| Genişlik | 1860 mm 73.23 in. |
| Yükseklik | 1425 mm 56.1 in. |
| Dingil Mesafesi | 2908 mm 114.49 in. |
| Ön tekerlek izi | 1537 mm 60.51 in. |
| Arka tekerlek izi | 1544 mm 60.79 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yay |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/60 R16 |
| Jant Boyutu | 16 |