Lincoln MKS I 3.7 V6 (275 bg) AWD Automatic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Lincoln |
| Model | MKS |
| Nesil | Lincoln MKS I |
| Modifikasyonu (Motor) | 3.7 V6 (275 bg) AWD Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2009 yıl |
| Son üretim yılı | 2012 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 14.7 Lt/100 km
16 US mpg 19.22 UK mpg 6.8 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 10.2 Lt/100 km
23.06 US mpg 27.69 UK mpg 9.8 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 12.4 Lt/100 km
18.97 US mpg 22.78 UK mpg 8.06 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Ağırlık/güç oranı | 7.1 Kg/bg, 141.8 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.2 Kg/Nm, 192.8 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 275 bg @ 6250 dev/dak |
| Litre başına güç | 73.8 bg/Lt |
| Tork | 374 Nm @ 4250 dev/dak 275.85 lb.-ft. @ 4250 dev/dak |
| Maksimum motor hızı | 6750 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | Cyclone |
| Motor hacmi | 3726 cm3 227.37 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 95.5 mm 3.76 in. |
| Silindir içi vuruş | 86.7 mm 3.41 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.3:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC, i-VCT |
| Motor yağı kapasitesi | 5.2 Lt 5.49 US qt | 4.58 UK qt |
| soğutma sıvısı | 10.5 Lt 11.1 US qt | 9.24 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1940 Kg 4276.97 lbs. |
| Bagaj hacmi en fazla | 530 Lt 18.72 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 72 Lt 19.02 US gal | 15.84 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 5184 mm 204.09 in. |
| Genişlik | 1928 mm 75.91 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2172 mm 85.51 in. |
| Yükseklik | 1565 mm 61.61 in. |
| Dingil Mesafesi | 2868 mm 112.91 in. |
| Ön tekerlek izi | 1648 mm 64.88 in. |
| Arka tekerlek izi | 1654 mm 65.12 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.32 |
| En az dönüş açısı | 12.1 m 39.7 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman SelectShift |
| Ön süspansiyon | Bağımsız helezon yaylı süspansiyon |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 235/55 R18T |
| Jant Boyutu | 18 |