Lincoln MKZ I 3.5 V6 24V (263 bg) AWD Automatic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Lincoln |
| Model | MKZ |
| Nesil | Lincoln MKZ I |
| Modifikasyonu (Motor) | 3.5 V6 24V (263 bg) AWD Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2006 yıl |
| Son üretim yılı | 2009 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 13.1 Lt/100 km
17.96 US mpg 21.56 UK mpg 7.63 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 9 Lt/100 km
26.13 US mpg 31.39 UK mpg 11.11 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 11.2 Lt/100 km
21 US mpg 25.22 UK mpg 8.93 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8 saniye |
| Maksimum sürat | 204 km/saat 126.76 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 6.3 Kg/bg, 157.9 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.9 Kg/Nm, 202.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 263 bg @ 6250 dev/dak |
| Litre başına güç | 75.2 bg/Lt |
| Tork | 337 Nm @ 4500 dev/dak 248.56 lb.-ft. @ 4500 dev/dak |
| Maksimum motor hızı | 6700 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | Cyclone |
| Motor hacmi | 3496 cm3 213.34 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 92.5 mm 3.64 in. |
| Silindir içi vuruş | 86.7 mm 3.41 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.3:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC, i-VCT |
| Motor yağı kapasitesi | 5.2 Lt 5.49 US qt | 4.58 UK qt |
| soğutma sıvısı | 9.5 Lt 10.04 US qt | 8.36 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1666 Kg 3672.9 lbs. |
| Bagaj hacmi en fazla | 447 Lt 15.79 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 76 Lt 20.08 US gal | 16.72 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4839 mm 190.51 in. |
| Genişlik | 1834 mm 72.2 in. |
| Yükseklik | 1453 mm 57.2 in. |
| Dingil Mesafesi | 2728 mm 107.4 in. |
| Ön tekerlek izi | 1565 mm 61.61 in. |
| Arka tekerlek izi | 1557 mm 61.3 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.32 |
| En az dönüş açısı | 12.19 m 39.99 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız helezon yaylı süspansiyon |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 225/50 R17 V |
| Jant Boyutu | 8.0J x 17 |