Lincoln Nautilus I (facelift 2020) 2.7 V6 (335 bg) AWD Automatic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Lincoln |
| Model | Nautilus |
| Nesil | Lincoln Nautilus I (facelift 2020) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.7 V6 (335 bg) AWD Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | Kasım, 2020 yıl |
| Son üretim yılı | Nisan, 2023 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 12.4 Lt/100 km
18.97 US mpg 22.78 UK mpg 8.06 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 9.4 Lt/100 km
25.02 US mpg 30.05 UK mpg 10.64 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 11.2 Lt/100 km
21 US mpg 25.22 UK mpg 8.93 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Ağırlık/güç oranı | 6.2 Kg/bg, 162.5 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4 Kg/Nm, 249.8 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 335 bg @ 5500 dev/dak |
| Tork | 515 Nm @ 3250 dev/dak 379.84 lb.-ft. @ 3250 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | EcoBoost |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 83.82 mm 3.3 in. |
| Silindir içi vuruş | 83.82 mm 3.3 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Twin-turbo, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5.7 Lt 6.02 US qt | 5.02 UK qt |
| soğutma sıvısı | 11.8 Lt 12.47 US qt | 10.38 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2062 Kg 4545.93 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 1053 Lt 37.19 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1948 Lt 68.79 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 68 Lt 17.96 US gal | 14.96 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1588 Kg 3500.94 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4826 mm 190 in. |
| aynalar katlı genişlik | 1999 mm 78.7 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2187 mm 86.1 in. |
| Yükseklik | 1681 mm 66.18 in. |
| Dingil Mesafesi | 2850 mm 112.2 in. |
| Ön tekerlek izi | 1646 mm 64.8 in. |
| Arka tekerlek izi | 1643 mm 64.69 in. |
| En az dönüş açısı | 12 m 39.37 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ön tekerlekleri kalıcı olarak tahrik eder ve gerekirse elektrikle veya mekanik olarak çalıştırılan bir debriyaj ile arka tekerlekler tahrik edilir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman SelectShift |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 350x32 mm |
| Arka frenler | Disk, 345x19 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 245/50 R20; 265/40 R21 |
| Jant Boyutu | 20; 21 |