Lincoln Town Car III (FN145) 4.6 i V8 L (242 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Lincoln |
| Model | Town Car |
| Nesil | Lincoln Town Car III (FN145) |
| Modifikasyonu (Motor) | 4.6 i V8 L (242 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2006 yıl |
| Son üretim yılı | 2011 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 13.9 Lt/100 km
16.92 US mpg 20.32 UK mpg 7.19 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 9.4 Lt/100 km
25.02 US mpg 30.05 UK mpg 10.64 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 9.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 9.5 saniye |
| Maksimum sürat | 177 km/saat 109.98 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 8.5 Kg/bg, 117.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.3 Kg/Nm, 188.4 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 242 bg @ 4900 dev/dak |
| Litre başına güç | 52.6 bg/Lt |
| Tork | 389 Nm @ 4100 dev/dak 286.91 lb.-ft. @ 4100 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | Modular / C46RSEM |
| Motor hacmi | 4601 cm3 280.77 cu. in. |
| Silindir Adedi | 8 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 90.2 mm 3.55 in. |
| Silindir içi vuruş | 90 mm 3.54 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.4:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | OHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5.7 Lt 6.02 US qt | 5.02 UK qt |
| soğutma sıvısı | 17.6 Lt 18.6 US qt | 15.49 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2065 Kg 4552.55 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2510 Kg 5533.6 lbs. |
| Azami yük | 445 Kg 981.06 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 585 Lt 20.66 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 72 Lt 19.02 US gal | 15.84 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 5623 mm 221.38 in. |
| Genişlik | 1987 mm 78.23 in. |
| Yükseklik | 1501 mm 59.09 in. |
| Dingil Mesafesi | 3143 mm 123.74 in. |
| Ön tekerlek izi | 1610 mm 63.39 in. |
| Arka tekerlek izi | 1673 mm 65.87 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 4 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yay |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 225/60 R17 |
| Jant Boyutu | 17 |