Lincoln Z 2.0T (246 bg) Automatic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Lincoln |
| Model | Z |
| Nesil | Lincoln Z |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0T (246 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | Kasım, 2022 yıl |
| Son üretim yılı | Mart, 2024 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 6.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 6.8 saniye |
| Maksimum sürat | 225 km/saat 139.81 mph |
| Emisyon Standardı | China VI |
| Ağırlık/güç oranı | 6.7 Kg/bg, 150 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.4 Kg/Nm, 229.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 246 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 123.1 bg/Lt |
| Tork | 376 Nm @ 2500-4000 dev/dak 277.32 lb.-ft. @ 2500-4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | CAF488WQC |
| Motor hacmi | 1999 cm3 121.99 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1640 Kg 3615.58 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2050 Kg 4519.48 lbs. |
| Azami yük | 410 Kg 903.9 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 66 Lt 17.44 US gal | 14.52 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4982 mm 196.14 in. |
| Genişlik | 1865 mm 73.43 in. |
| Yükseklik | 1485 mm 58.46 in. |
| Dingil Mesafesi | 2930 mm 115.35 in. |
| Ön tekerlek izi | 1599 mm 62.95 in. |
| Arka tekerlek izi | 1593 mm 62.72 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 235/50 R18 |
| Jant Boyutu | 18 |