Lotus Esprit 2.2 Turbo (218 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Lotus |
| Model | Esprit |
| Nesil | Lotus Esprit |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.2 Turbo (218 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1980 yıl |
| Son üretim yılı | 1991 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Coupe |
| Koltuk Sayısı | 2 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 17.2 Lt/100 km
13.68 US mpg 16.42 UK mpg 5.81 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 8.3 Lt/100 km
28.34 US mpg 34.03 UK mpg 12.05 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 10.6 Lt/100 km
22.19 US mpg 26.65 UK mpg 9.43 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 5.6 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 5.6 saniye |
| Maksimum sürat | 241 km/saat 149.75 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 6.3 Kg/bg, 159.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.6 Kg/Nm, 217.5 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 218 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 100.3 bg/Lt |
| Tork | 298 Nm @ 4250 dev/dak 219.79 lb.-ft. @ 4250 dev/dak |
| Motor düzeni | Arka, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | Lotus 910, Lotus 910S |
| Motor hacmi | 2174 cm3 132.67 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 95.29 mm 3.75 in. |
| Silindir içi vuruş | 76.2 mm 3 in. |
| Sıkıştırma oranı | 8:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Karbüratör |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 6.5 Lt 6.87 US qt | 5.72 UK qt |
| soğutma sıvısı | 8.5 Lt 8.98 US qt | 7.48 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1370 Kg 3020.33 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 200 Lt 7.06 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 73 Lt 19.28 US gal | 16.06 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4330 mm 170.47 in. |
| Genişlik | 1860 mm 73.23 in. |
| Yükseklik | 1150 mm 45.28 in. |
| Dingil Mesafesi | 2440 mm 96.06 in. |
| Ön tekerlek izi | 1525 mm 60.04 in. |
| Arka tekerlek izi | 1555 mm 61.22 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yay |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 215/50 R15; 245/50 R16 |
| Jant Boyutu | 15; 16 |