Maruti Esteem 1.3 i 16V (85 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Maruti |
| Model | Esteem |
| Nesil | Maruti Esteem |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.3 i 16V (85 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1999 yıl |
| Son üretim yılı | 2002 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 11.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 11.5 saniye |
| Maksimum sürat | 170 km/saat 105.63 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 10.2 Kg/bg, 97.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 8.2 Kg/Nm, 121.8 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 85 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 65.5 bg/Lt |
| Tork | 106 Nm @ 3000 dev/dak 78.18 lb.-ft. @ 3000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor hacmi | 1298 cm3 79.21 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 74 mm 2.91 in. |
| Silindir içi vuruş | 75.5 mm 2.97 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 870 Kg 1918.02 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1315 Kg 2899.08 lbs. |
| Azami yük | 445 Kg 981.06 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 365 Lt 12.89 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 40 Lt 10.57 US gal | 8.8 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4090 mm 161.02 in. |
| Genişlik | 1575 mm 62.01 in. |
| Yükseklik | 1395 mm 54.92 in. |
| Dingil Mesafesi | 2365 mm 93.11 in. |
| Ön tekerlek izi | 1365 mm 53.74 in. |
| Arka tekerlek izi | 1340 mm 52.76 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Coilover yaylı destek |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 175/70 R13 |
| Jant Boyutu | 13 |