Mazda 1000 1.0 (45 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mazda |
| Model | 1000 |
| Nesil | Mazda 1000 |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.0 (45 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1964 yıl |
| Son üretim yılı | 1972 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Ağırlık/güç oranı | 18 Kg/bg, 55.6 bg/ton |
| Motor | |
| Güç | 45 bg |
| Litre başına güç | 45.7 bg/Lt |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor hacmi | 985 cm3 60.11 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 70 mm 2.76 in. |
| Silindir içi vuruş | 64 mm 2.52 in. |
| Sıkıştırma oranı | 8.8:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Karbüratör |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | SOHC |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 810 Kg 1785.74 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 40 Lt 10.57 US gal | 8.8 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 3855 mm 151.77 in. |
| Genişlik | 1540 mm 60.63 in. |
| Yükseklik | 1385 mm 54.53 in. |
| Dingil Mesafesi | 2260 mm 88.98 in. |
| Ön tekerlek izi | 1275 mm 50.2 in. |
| Arka tekerlek izi | 1255 mm 49.41 in. |
| Yerden yükseklik | 160 mm 6.3 in. |
| En az dönüş açısı | 8.4 m 27.56 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 4 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Coilover yaylı destek, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Katı aks süspansiyon, Yay |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Kampana |
| Direksiyon tipi | Devirdaim toplu dişli kutusu |