Mazda 2 III Sedan (DL) 1.5 SkyActiv-G (110 bg) Automatic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mazda |
| Model | 2 |
| Nesil | Mazda 2 III Sedan (DL) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.5 SkyActiv-G (110 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2014 yıl |
| Son üretim yılı | 2019 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 6.1 Lt/100 km
38.56 US mpg 46.31 UK mpg 16.39 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4.2 Lt/100 km
56 US mpg 67.26 UK mpg 23.81 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 4.9 Lt/100 km
48 US mpg 57.65 UK mpg 20.41 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Emisyon Standardı | Euro stage V |
| Ağırlık/güç oranı | 9.8 Kg/bg, 102.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 7.6 Kg/Nm, 131 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 110 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 73.5 bg/Lt |
| Tork | 141 Nm @ 4000 dev/dak 104 lb.-ft. @ 4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | F-P5 |
| Motor hacmi | 1496 cm3 91.29 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 74.5 mm 2.93 in. |
| Silindir içi vuruş | 85.8 mm 3.38 in. |
| Sıkıştırma oranı | 13:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.2 Lt 4.44 US qt | 3.7 UK qt |
| soğutma sıvısı | 5.6 Lt 5.92 US qt | 4.93 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1076 Kg 2372.17 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 440 Lt 15.54 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 44 Lt 11.62 US gal | 9.68 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4320 mm 170.08 in. |
| Genişlik | 1695 mm 66.73 in. |
| Yükseklik | 1470 mm 57.87 in. |
| Dingil Mesafesi | 2570 mm 101.18 in. |
| Ön tekerlek izi | 1495 mm 58.86 in. |
| Arka tekerlek izi | 1485 mm 58.46 in. |
| Yerden yükseklik | 140 mm 5.51 in. |
| En az dönüş açısı | 9.4-9.8 m 30.84 - 32.15 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bükülme |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 258 mm |
| Arka frenler | Kampana, 200 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 185/65 R15 88T; 185/60 R16 86H |
| Jant Boyutu | 5.5J x 15; 5.5J x 16 |