Mazda 3 III Hatchback (BM, facelift 2017) 1.5 SkyActiv-D (105 bg) Skyactiv-Drive modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mazda |
| Model | 3 |
| Nesil | Mazda 3 III Hatchback (BM, facelift 2017) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.5 SkyActiv-D (105 bg) Skyactiv-Drive |
| Üretim başlangıç yılı | 2017 yıl |
| Son üretim yılı | 2018 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 4.9 Lt/100 km
48 US mpg 57.6 UK mpg 20.4 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4.1 Lt/100 km
57.4 US mpg 68.9 UK mpg 24.4 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 4.4 Lt/100 km
53.5 US mpg 64.2 UK mpg 22.7 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 114 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 11.6 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 11.6 saniye |
| Maksimum sürat | 181 km/saat 112.47 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 12.2 Kg/bg, 81.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.8 Kg/Nm, 210.1 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 105 bg @ 4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 70 bg/Lt |
| Tork | 270 Nm @ 1600-2500 dev/dak 199.14 lb.-ft. @ 1600-2500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | S5-DPTS, S5-DPTR |
| Motor hacmi | 1499 cm3 91.47 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 76 mm 2.99 in. |
| Silindir içi vuruş | 82.6 mm 3.25 in. |
| Sıkıştırma oranı | 14.8:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 5.1 Lt 5.39 US qt | 4.49 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7.1 Lt 7.5 US qt | 6.25 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1285-1368 Kg 2832.94 - 3015.92 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1900 Kg 4188.78 lbs. |
| Azami yük | 532-615 Kg 1172.86 - 1355.84 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 364 Lt 12.85 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1263 Lt 44.6 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 51 Lt 13.47 US gal | 11.22 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (8%) | 1300 Kg 2866.01 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1300 Kg 2866.01 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 600 Kg 1322.77 lbs. |
| Römork burun yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4470 mm 175.98 in. |
| Genişlik | 1795 mm 70.67 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2053 mm 80.83 in. |
| Yükseklik | 1465 mm 57.68 in. |
| Dingil Mesafesi | 2700 mm 106.3 in. |
| Yerden yükseklik | 155 mm 6.1 in. |
| En az dönüş açısı | 10.6 m 34.78 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/60 R16; 215/45 R18 |
| Jant Boyutu | 16; 18 |