| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mercedes-Benz |
| Model | A-Serisi |
| Nesil | Mercedes-Benz A-Serisi (W176, facelift 2015) |
| Modifikasyonu (Motor) | A 160 (102 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2015 yıl |
| Son üretim yılı | 2018 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 7.2 Lt/100 km
32.67 US mpg 39.23 UK mpg 13.89 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4.5 -4.3 Lt/100 km
52.27 - 54.7 US mpg 62.77 - 65.69 UK mpg 22.22 - 23.26 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 5.6-5.4 Lt/100 km
42 - 43.56 US mpg 50.44 - 52.31 UK mpg 17.86 - 18.52 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 128-124 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 10.6 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 10.6 saniye |
| Maksimum sürat | 190 km/saat 118.06 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 12.7 Kg/bg, 78.8 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 7.2 Kg/Nm, 139 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 102 bg @ 4500-6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 63.9 bg/Lt |
| Tork | 180 Nm @ 1200-3500 dev/dak 132.76 lb.-ft. @ 1200-3500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | M 270.910 |
| Motor hacmi | 1595 cm3 97.33 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Sıkıştırma oranı | 10.3:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 5.8 Lt 6.13 US qt | 5.1 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7 Lt 7.4 US qt | 6.16 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1295 Kg 2854.99 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1935 Kg 4265.94 lbs. |
| Azami yük | 640 Kg 1410.96 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 341 Lt 12.04 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 50 Lt 13.21 US gal | 11 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1000 Kg 2204.62 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 685 Kg 1510.17 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4299 mm 169.25 in. |
| Genişlik | 1780 mm 70.08 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2022 mm 79.61 in. |
| Yükseklik | 1433 mm 56.42 in. |
| Dingil Mesafesi | 2699 mm 106.26 in. |
| Ön tekerlek izi | 1553 mm 61.14 in. |
| Arka tekerlek izi | 1552 mm 61.1 in. |
| ön çıkıntı | 913 mm 35.94 in. |
| arka çıkıntı | 687 mm 27.05 in. |
| Yerden yükseklik | 93 mm 3.66 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.28 |
| En az dönüş açısı | 11.00 m 36.09 ft. |
| Yaklaşım açısı | 13.7° |
| Kalkış açısı | 17.3° |
| rampa açısı | 9.3° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 195/65 R15 |
| Jant Boyutu | 15 |