| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mercedes-Benz |
| Model | B-Serisi |
| Nesil | Mercedes-Benz B-Serisi (W247, facelift 2022) |
| Modifikasyonu (Motor) | B 200d (150 bg) 8G-DCT |
| Üretim başlangıç yılı | Ekim, 2022 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 5.1-5.6 Lt/100 km
46.12 - 42 US mpg 55.39 - 50.44 UK mpg 19.61 - 17.86 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 133-148 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.5 saniye |
| Maksimum sürat | 219 km/saat 136.08 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d-ISC-FCM |
| Ağırlık/güç oranı | 10 Kg/bg, 99.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.7 Kg/Nm, 212.6 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 150 bg @ 3400 dev/dak |
| Litre başına güç | 76.9 bg/Lt |
| Tork | 320 Nm 236.02 lb.-ft. |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | OM 654.920 |
| Motor hacmi | 1950 cm3 119 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Sıkıştırma oranı | 15.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 6.8 Lt 7.19 US qt | 5.98 UK qt |
| soğutma sıvısı | 10 Lt 10.57 US qt | 8.8 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1505 Kg 3317.96 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2090 Kg 4607.66 lbs. |
| Azami yük | 585 Kg 1289.7 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 445 Lt 15.72 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1530 Lt 54.03 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 43 Lt 11.36 US gal | 9.46 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1600 Kg 3527.4 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 80 Kg 176.37 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4419 mm 173.98 in. |
| aynalar katlı genişlik | 1797 mm 70.75 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2020 mm 79.53 in. |
| Yükseklik | 1562 mm 61.5 in. |
| Dingil Mesafesi | 2729 mm 107.44 in. |
| Ön tekerlek izi | 1567 mm 61.69 in. |
| Arka tekerlek izi | 1558 mm 61.34 in. |
| ön çıkıntı | 914 mm 35.98 in. |
| arka çıkıntı | 776 mm 30.55 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.255 |
| En az dönüş açısı | 11 m 36.09 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman G-DCT |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/60 R16 |
| Jant Boyutu | 16 |