| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mercedes-Benz |
| Model | C-Serisi |
| Nesil | Mercedes-Benz C-class All-Terrain |
| Modifikasyonu (Motor) | C 200 (204 bg) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC |
| Üretim başlangıç yılı | Ekim, 2021 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | MHEV (Hafif Hibrid Elektrikli Araç) |
| Gövde tipi | Kombi, Crossover |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 6.8-7.6 Lt/100 km
34.59 - 30.95 US mpg 41.54 - 37.17 UK mpg 14.71 - 13.16 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 155-174 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 7.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 7.5 saniye |
| Maksimum sürat | 231 km/saat 143.54 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d-ISC-FCM |
| Ağırlık/güç oranı | 8.4 Kg/bg, 118.6 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.7 Kg/Nm, 174.4 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Brüt batarya kapasitesi | 0.9 kWh |
| Batarya voltajı | 48 V |
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 20 bg |
| Elektrikli motor torku | 200 Nm 147.51 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun yeri | İçten yanmalı motor ile şanzıman arasında |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 204 bg @ 5800-6100 dev/dak |
| Litre başına güç | 136.4 bg/Lt |
| Tork | 300 Nm @ 1800-4000 dev/dak 221.27 lb.-ft. @ 1800-4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | M 254.920 |
| Motor hacmi | 1496 cm3 91.29 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 80.4 mm 3.17 in. |
| Silindir içi vuruş | 73.7 mm 2.9 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Twin-scroll turbo, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 6 Lt 6.34 US qt | 5.28 UK qt |
| soğutma sıvısı | 12 Lt 12.68 US qt | 10.56 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1720 Kg 3791.95 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2370 Kg 5224.96 lbs. |
| Azami yük | 650 Kg 1433 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 490 Lt 17.3 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1510 Lt 53.33 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 50 Lt 13.21 US gal | 11 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1800 Kg 3968.32 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4755 mm 187.2 in. |
| Genişlik | 1841 mm 72.48 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2033 mm 80.04 in. |
| Yükseklik | 1494 mm 58.82 in. |
| Dingil Mesafesi | 2865 mm 112.8 in. |
| Ön tekerlek izi | 1584 mm 62.36 in. |
| Arka tekerlek izi | 1582 mm 62.28 in. |
| En az dönüş açısı | 11.51 m 37.76 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, sadece karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin dört tekerleklerini hareket ettirir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 9 vites, otomatik şanzıman G-TRONIC |
| Ön süspansiyon | Helezon yay, Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Enine sabitleyici, Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 225/55 R17; 245/45 R18; 245/40 R19 |
| Jant Boyutu | 7.5J x 17; 8J x 18; 8J x 19 |