| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mercedes-Benz |
| Model | C-Serisi |
| Nesil | Mercedes-Benz C-Serisi T-modell (S206) |
| Modifikasyonu (Motor) | AMG C 63 S E PERFORMANCE (680 bg) Plug-in Hybrid 4MATIC+ AMG SPEEDSHIFT MCT 9G |
| Üretim başlangıç yılı | Eylül, 2022 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | PHEV (Plug-in Hibrid Elektrikli Araç) |
| Gövde tipi | Kombi |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 6.9 Lt/100 km
34.09 US mpg 40.94 UK mpg 14.49 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 156-167 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin / Elektrik |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 3.4 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 3.4 saniye |
| Maksimum sürat | 270 km/saat, Elektronik olarak sınırlı 167.77 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6e |
| Ağırlık/güç oranı | 3.1 Kg/bg, 321.5 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 2.1 Kg/Nm, 482.3 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Brüt batarya kapasitesi | 6.1 kWh |
| Net batarya kapasitesi | 4.84 kWh |
| Batarya voltajı | 400 V |
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Batarya ağırlığı | 89 Kg 196.21 lbs. |
| Batarya konumu | Bagajın altında |
| Geri kazanımdaki güç | 100 kW |
| Elektrikle gidilebilen menzil (WLTP) | 11-13 km 6.84 - 8.08 mi |
| Ortalama Enerji Tüketimi (WLTP) | 11.7-12.2 kWh/100 km
18.83 - 19.63 kWh/100 mi 179 - 172 MPGe 8.5 - 8.2 km/kWh 5.3 - 5.1 mi/kWh |
| Maksimum hız (yalnızca elektrikli) | 125 km/saat 77.67 mph |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 204 bg |
| Elektrikli motor torku | 320 Nm 236.02 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun maksimum devir sayısı | 13500 dev/dak |
| Elektrik motorunun yeri | Arka aks, enine |
| Elektrik motoru tipi | Senkron |
| Sistem gücü | 680 bg |
| Sistem tork | 1020 Nm 752.31 lb.-ft. |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 476 bg @ 6750 dev/dak |
| Litre başına güç | 239.1 bg/Lt |
| Tork | 545 Nm @ 5250-5500 dev/dak 401.97 lb.-ft. @ 5250-5500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | M 139 |
| Motor hacmi | 1991 cm3 121.5 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 83 mm 3.27 in. |
| Silindir içi vuruş | 92 mm 3.62 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon ve Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Elektrik Destekli Turboşarj, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 6 Lt 6.34 US qt | 5.28 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2115 Kg 4662.78 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2675 Kg 5897.37 lbs. |
| Azami yük | 560 Kg 1234.59 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 320 Lt 11.3 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1335 Lt 47.15 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 60 Lt 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1800 Kg 3968.32 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4842 mm 190.63 in. |
| Genişlik | 1900 mm 74.8 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2033 mm 80.04 in. |
| Yükseklik | 1474 mm 58.03 in. |
| Dingil Mesafesi | 2875 mm 113.19 in. |
| Ön tekerlek izi | 1649 mm 64.92 in. |
| Arka tekerlek izi | 1571 mm 61.85 in. |
| ön çıkıntı | 876 mm 34.49 in. |
| arka çıkıntı | 1091 mm 42.95 in. |
| En az dönüş açısı | 12.1 m 39.7 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, tam elektrikli veya karışık modda çalışma imkanı ile aracın arka tekerleklerini kalıcı olarak hareket ettirir ve gerekirse elektrikle veya mekanik olarak çalıştırılan bir debriyaj ile ön tekerlekler hareket ettirilir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 9 vites, otomatik şanzıman AMG SPEEDSHIFT MCT |
| Ön süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Enine sabitleyici |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 390 mm |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 370 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) 4 döner tekerlek (arka döner tekerlek) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | Ön lastikler: 265/40 R19; 265/35 R20 Arka lastikler: 275/40 R19; 275/35 R20 |
| Jant Boyutu | Ön jantlar: 9.5J x 19; 9.5J x 20 Arka jantlar: 9.5J x 19; 9.5J x 20 |