Mercedes-Benz C-Serisi Coupe (C205) AMG C 63 S V8 (510 bg) SPEEDSHIFT MCT modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mercedes-Benz |
| Model | C-Serisi |
| Nesil | Mercedes-Benz C-Serisi Coupe (C205) |
| Modifikasyonu (Motor) | AMG C 63 S V8 (510 bg) SPEEDSHIFT MCT |
| Üretim başlangıç yılı | 2015 yıl |
| Son üretim yılı | 2018 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Coupe |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 11.9-11.4 Lt/100 km
19.77 - 20.63 US mpg 23.74 - 24.78 UK mpg 8.4 - 8.77 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 7.1-6.9 Lt/100 km
33.13 - 34.09 US mpg 39.79 - 40.94 UK mpg 14.08 - 14.49 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 8.9-8.6 Lt/100 km
26.43 - 27.35 US mpg 31.74 - 32.85 UK mpg 11.24 - 11.63 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 209-200 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 3.9 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 3.9 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph | 3.8 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat 155.34 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 3.4 Kg/bg, 295.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 2.5 Kg/Nm, 405.8 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 510 bg @ 5500-6250 dev/dak |
| Litre başına güç | 128.1 bg/Lt |
| Tork | 700 Nm @ 1750-4500 dev/dak 516.29 lb.-ft. @ 1750-4500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | M 177.980 |
| Motor hacmi | 3982 cm3 243 cu. in. |
| Silindir Adedi | 8 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Sıkıştırma oranı | 10.5:1 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | BiTurbo, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 9 Lt 9.51 US qt | 7.92 UK qt |
| soğutma sıvısı | 11.1 Lt 11.73 US qt | 9.77 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1725 Kg 3802.97 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2160 Kg 4761.98 lbs. |
| Azami yük | 435 Kg 959.01 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 66 Lt 17.44 US gal | 14.52 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4750 mm 187.01 in. |
| Genişlik | 1877 mm 73.9 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2016 mm 79.37 in. |
| Yükseklik | 1400 mm 55.12 in. |
| Dingil Mesafesi | 2840 mm 111.81 in. |
| Ön tekerlek izi | 1636 mm 64.41 in. |
| Arka tekerlek izi | 1592 mm 62.68 in. |
| En az dönüş açısı | 11.29 m 37.04 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 7 vites, otomatik şanzıman AMG SPEEDSHIFT MCT |
| Ön süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 255/35 ZR 19; 285/30 ZR 19 |
| Jant Boyutu | 19 |