| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mercedes-Benz |
| Model | E-Serisi |
| Nesil | Mercedes-Benz E-Serisi (W211) |
| Modifikasyonu (Motor) | E 320 CDI V6 (224 bg) 7G-TRONIC |
| Üretim başlangıç yılı | 2005 yıl |
| Son üretim yılı | 2006 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 10.3 Lt/100 km
22.84 US mpg 27.43 UK mpg 9.71 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.6 Lt/100 km
42 US mpg 50.44 UK mpg 17.86 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 7.3 Lt/100 km
32.22 US mpg 38.7 UK mpg 13.7 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 6.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 6.8 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat 155.34 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 4 |
| Ağırlık/güç oranı | 7.8 Kg/bg, 128.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.4 Kg/Nm, 293.1 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 224 bg @ 3800 dev/dak |
| Litre başına güç | 75 bg/Lt |
| Tork | 510 Nm @ 1600 dev/dak 376.16 lb.-ft. @ 1600 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | OM 642.920 |
| Motor hacmi | 2987 cm3 182.28 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 8.5 Lt 8.98 US qt | 7.48 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7.5 Lt 7.93 US qt | 6.6 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1740 Kg 3836.04 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2265 Kg 4993.47 lbs. |
| Azami yük | 525 Kg 1157.43 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 540 Lt 19.07 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 65 Lt 17.17 US gal | 14.3 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1900 Kg 4188.78 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4818 mm 189.69 in. |
| Genişlik | 1822 mm 71.73 in. |
| Yükseklik | 1452 mm 57.17 in. |
| Dingil Mesafesi | 2854 mm 112.36 in. |
| Ön tekerlek izi | 1577 mm 62.09 in. |
| Arka tekerlek izi | 1570 mm 61.81 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.28 |
| En az dönüş açısı | 11.4 m 37.4 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 7 vites, otomatik şanzıman G-TRONIC |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 225/55 R16 |
| Jant Boyutu | 16 |