Mercedes-Benz M-Serisi (W163) ML 270 CDI (163 bg) 4MATIC modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mercedes-Benz |
| Model | M-Serisi |
| Nesil | Mercedes-Benz M-Serisi (W163) |
| Modifikasyonu (Motor) | ML 270 CDI (163 bg) 4MATIC |
| Üretim başlangıç yılı | Aralık, 1999 yıl |
| Son üretim yılı | Temmuz, 2001 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 12.4 Lt/100 km
18.97 US mpg 22.78 UK mpg 8.06 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 7.7 Lt/100 km
30.55 US mpg 36.69 UK mpg 12.99 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 9.4 Lt/100 km
25.02 US mpg 30.05 UK mpg 10.64 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 248 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 11.7 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 11.7 saniye |
| Maksimum sürat | 185 km/saat 114.95 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 3 |
| Ağırlık/güç oranı | 12.5 Kg/bg, 79.9 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.5 Kg/Nm, 181.4 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 163 bg @ 4200 dev/dak |
| Litre başına güç | 60.7 bg/Lt |
| Tork | 370 Nm @ 1600-2800 dev/dak 272.9 lb.-ft. @ 1600-2800 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | OM 612.963 |
| Motor hacmi | 2685 cm3 163.85 cu. in. |
| Silindir Adedi | 5 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 88 mm 3.46 in. |
| Silindir içi vuruş | 88.3 mm 3.48 in. |
| Sıkıştırma oranı | 18:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 7.5 Lt 7.93 US qt | 6.6 UK qt |
| soğutma sıvısı | 11 Lt 11.62 US qt | 9.68 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2040 Kg 4497.43 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2750 Kg 6062.71 lbs. |
| Azami yük | 710 Kg 1565.28 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 633 Lt 22.35 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 2020 Lt 71.34 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 70 Lt 18.49 US gal | 15.4 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 3365 Kg 7418.56 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4587 mm 180.59 in. |
| Genişlik | 1833 mm 72.17 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2190 mm 86.22 in. |
| Yükseklik | 1820 mm 71.65 in. |
| Dingil Mesafesi | 2820 mm 111.02 in. |
| Ön tekerlek izi | 1565 mm 61.61 in. |
| Arka tekerlek izi | 1565 mm 61.61 in. |
| ön çıkıntı | 840 mm 33.07 in. |
| arka çıkıntı | 927 mm 36.5 in. |
| Yerden yükseklik | 204 mm 8.03 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.39 |
| En az dönüş açısı | 11.9 m 39.04 ft. |
| Yaklaşım açısı | 29.5° |
| Kalkış açısı | 31° |
| tırmanış açısı | 45° |
| sığ derinliği | 500 mm 19.69 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın dört tekerleğini daimi olarak hareket ettirir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yay, Çift salıncaklı, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Çift salıncaklı, Enine sabitleyici, Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 225/75 R16 |
| Jant Boyutu | 6.5J x 16 |