| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mercedes-Benz |
| Model | S-Serisi |
| Nesil | Mercedes-Benz S-Serisi Coupe (C140) |
| Modifikasyonu (Motor) | 600 SEC V12 (394 bg) 4G-TRONIC |
| Üretim başlangıç yılı | Ekim, 1992 yıl |
| Son üretim yılı | Mayıs ayı, 1993 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Coupe |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 20.7 Lt/100 km
11.36 US mpg 13.65 UK mpg 4.83 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 11.8-13.7 Lt/100 km
19.93 - 17.17 US mpg 23.94 - 20.62 UK mpg 8.47 - 7.3 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 6.6 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 6.6 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat, Elektronik olarak sınırlı 155.34 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 5.7 Kg/bg, 175.9 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.9 Kg/Nm, 254.5 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 394 bg @ 5200 dev/dak |
| Litre başına güç | 65.8 bg/Lt |
| Tork | 570 Nm @ 3800 dev/dak 420.41 lb.-ft. @ 3800 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | M 120.980 |
| Motor hacmi | 5987 cm3 365.35 cu. in. |
| Silindir Adedi | 12 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 89 mm 3.5 in. |
| Silindir içi vuruş | 80.2 mm 3.16 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 9.5 Lt 10.04 US qt | 8.36 UK qt |
| soğutma sıvısı | 18.5 Lt 19.55 US qt | 16.28 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2240 Kg 4938.35 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2720 Kg 5996.57 lbs. |
| Azami yük | 480 Kg 1058.22 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 505 Lt 17.83 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 100 Lt 26.42 US gal | 22 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 5065 mm 199.41 in. |
| Genişlik | 1912 mm 75.28 in. |
| Yükseklik | 1455 mm 57.28 in. |
| Dingil Mesafesi | 2945 mm 115.94 in. |
| Ön tekerlek izi | 1603 mm 63.11 in. |
| Arka tekerlek izi | 1576 mm 62.05 in. |
| En az dönüş açısı | 11.91 m 39.07 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 4 vites, otomatik şanzıman G-TRONIC |
| Ön süspansiyon | Helezon yay, Çift salıncaklı, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Enine sabitleyici, Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Devirdaim toplu dişli kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 235/60 R16 |
| Jant Boyutu | 7.5J x 16 |