Mercedes-Benz S-Serisi Long (V220, facelift 2002) S 500 V8 (306 bg) 7G-TRONIC modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mercedes-Benz |
| Model | S-Serisi |
| Nesil | Mercedes-Benz S-Serisi Long (V220, facelift 2002) |
| Modifikasyonu (Motor) | S 500 V8 (306 bg) 7G-TRONIC |
| Üretim başlangıç yılı | 2003 yıl |
| Son üretim yılı | 2005 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 17.3 Lt/100 km
13.6 US mpg 16.33 UK mpg 5.78 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 8 Lt/100 km
29.4 US mpg 35.31 UK mpg 12.5 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 11.4 Lt/100 km
20.63 US mpg 24.78 UK mpg 8.77 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 270 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 6.3 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 6.3 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat, Elektronik olarak sınırlı 155.34 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 4 |
| Ağırlık/güç oranı | 5.9 Kg/bg, 168.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4 Kg/Nm, 252.7 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 306 bg @ 5600 dev/dak |
| Litre başına güç | 61.6 bg/Lt |
| Tork | 460 Nm @ 2700-4250 dev/dak 339.28 lb.-ft. @ 2700-4250 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | M 113.960 |
| Motor hacmi | 4966 cm3 303.04 cu. in. |
| Silindir Adedi | 8 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 97 mm 3.82 in. |
| Silindir içi vuruş | 84 mm 3.31 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10:1 |
| Silindir başına düşen valf | 3 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | SOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 8 Lt 8.45 US qt | 7.04 UK qt |
| soğutma sıvısı | 16.5 Lt 17.44 US qt | 14.52 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1820 Kg 4012.41 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2420 Kg 5335.19 lbs. |
| Azami yük | 600 Kg 1322.77 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 500 Lt 17.66 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 88 Lt 23.25 US gal | 19.36 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 2100 Kg 4629.71 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 5163 mm 203.27 in. |
| Genişlik | 1855 mm 73.03 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2092 mm 82.36 in. |
| Yükseklik | 1444 mm 56.85 in. |
| Dingil Mesafesi | 3085 mm 121.46 in. |
| Ön tekerlek izi | 1574 mm 61.97 in. |
| Arka tekerlek izi | 1574 mm 61.97 in. |
| ön çıkıntı | 872 mm 34.33 in. |
| arka çıkıntı | 1206 mm 47.48 in. |
| En az dönüş açısı | 12.2 m 40.03 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 7 vites, otomatik şanzıman G-TRONIC |
| Ön süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Havalı süspansiyonu |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Havalı süspansiyonu |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | Ön lastikler: 225/60 R16; 225/55 R17; 245/45 R18 Arka lastikler: 225/60 R16; 225/55 R17; 265/40 R18 |
| Jant Boyutu | Ön jantlar: 7.5J x 16; 7.5J x 17; 8J x 18 Arka jantlar: 7.5J x 16; 7.5J x 17; 9J x 18 |