| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mercedes-Benz |
| Model | S-Serisi |
| Nesil | Mercedes-Benz S-Serisi Long (V220) |
| Modifikasyonu (Motor) | S 400 CDI V8 (250 bg) 5G-TRONIC |
| Üretim başlangıç yılı | 1999 yıl |
| Son üretim yılı | 2002 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 14.2 Lt/100 km
16.56 US mpg 19.89 UK mpg 7.04 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 7 Lt/100 km
33.6 US mpg 40.35 UK mpg 14.29 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 9.6 Lt/100 km
24.5 US mpg 29.43 UK mpg 10.42 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 253 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 7.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 7.8 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat 155.34 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 7.7 Kg/bg, 130.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.4 Kg/Nm, 291.7 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 250 bg @ 4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 62.6 bg/Lt |
| Tork | 560 Nm @ 1700-2600 dev/dak 413.03 lb.-ft. @ 1700-2600 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | OM 628 DE 40 LA/628.960 |
| Motor hacmi | 3996 cm3 243.85 cu. in. |
| Silindir Adedi | 8 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 86 mm 3.39 in. |
| Silindir içi vuruş | 86 mm 3.39 in. |
| Sıkıştırma oranı | 18.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | BiTurbo, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 10 Lt 10.57 US qt | 8.8 UK qt |
| soğutma sıvısı | 16.5 Lt 17.44 US qt | 14.52 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1920 Kg 4232.88 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2460 Kg 5423.37 lbs. |
| Azami yük | 540 Kg 1190.5 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 500 Lt 17.66 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 88 Lt 23.25 US gal | 19.36 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 5158 mm 203.07 in. |
| Genişlik | 1855 mm 73.03 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2092 mm 82.36 in. |
| Yükseklik | 1444 mm 56.85 in. |
| Dingil Mesafesi | 3085 mm 121.46 in. |
| Ön tekerlek izi | 1574 mm 61.97 in. |
| Arka tekerlek izi | 1574 mm 61.97 in. |
| ön çıkıntı | 867 mm 34.13 in. |
| arka çıkıntı | 1206 mm 47.48 in. |
| En az dönüş açısı | 11.7 m 38.39 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, otomatik şanzıman G-TRONIC |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 225/60 R16W |
| Jant Boyutu | 7.5J x 16 |