Mercedes-Benz S-Serisi Long (V221, facelift 2009) S 500 V8 (388 bg) G-TRONIC modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mercedes-Benz |
| Model | S-Serisi |
| Nesil | Mercedes-Benz S-Serisi Long (V221, facelift 2009) |
| Modifikasyonu (Motor) | S 500 V8 (388 bg) G-TRONIC |
| Üretim başlangıç yılı | 2009 yıl |
| Son üretim yılı | 2011 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 16.6-16.8 Lt/100 km
14.17 - 14 US mpg 17.02 - 16.81 UK mpg 6.02 - 5.95 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 8.0-8.2 Lt/100 km
29.4 - 28.68 US mpg 35.31 - 34.45 UK mpg 12.5 - 12.2 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 11.1-11.3 Lt/100 km
21.19 - 20.82 US mpg 25.45 - 25 UK mpg 9.01 - 8.85 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 260-264 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 5.4 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 5.4 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat 155.34 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 5 Kg/bg, 200 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.7 Kg/Nm, 273.2 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 388 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 71 bg/Lt |
| Tork | 530 Nm @ 2800-4800 dev/dak 390.91 lb.-ft. @ 2800-4800 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | M 273.961 |
| Motor hacmi | 5461 cm3 333.25 cu. in. |
| Silindir Adedi | 8 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Sıkıştırma oranı | 10.7:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor yağı kapasitesi | 8.5 Lt 8.98 US qt | 7.48 UK qt |
| soğutma sıvısı | 8.5 Lt 8.98 US qt | 7.48 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1940 Kg 4276.97 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2595 Kg 5721 lbs. |
| Azami yük | 655 Kg 1444.03 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 560 Lt 19.78 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 90 Lt 23.78 US gal | 19.8 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 5226 mm 205.75 in. |
| Genişlik | 1871 mm 73.66 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2120 mm 83.46 in. |
| Yükseklik | 1479 mm 58.23 in. |
| Dingil Mesafesi | 3165 mm 124.61 in. |
| Ön tekerlek izi | 1600 mm 62.99 in. |
| Arka tekerlek izi | 1606 mm 63.23 in. |
| ön çıkıntı | 888 mm 34.96 in. |
| arka çıkıntı | 1173 mm 46.18 in. |
| En az dönüş açısı | 12.2 m 40.03 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 7 vites, otomatik şanzıman G-TRONIC |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 255/45 R18 |
| Jant Boyutu | 18 |