Mercedes-Benz S-Serisi SE (W126) 500 SE V8 (231 bg) Automatic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mercedes-Benz |
| Model | S-Serisi |
| Nesil | Mercedes-Benz S-Serisi SE (W126) |
| Modifikasyonu (Motor) | 500 SE V8 (231 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | Ekim, 1981 yıl |
| Son üretim yılı | Eylül, 1985 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 15.2 Lt/100 km
15.47 US mpg 18.58 UK mpg 6.58 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 9.1 Lt/100 km
25.85 US mpg 31.04 UK mpg 10.99 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.1 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.1 saniye |
| Maksimum sürat | 225 km/saat 139.81 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 7 Kg/bg, 142.6 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4 Kg/Nm, 250 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 231 bg @ 4750 dev/dak |
| Litre başına güç | 46.5 bg/Lt |
| Tork | 405 Nm @ 3000 dev/dak 298.71 lb.-ft. @ 3000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | M 117 E 50 / 117.963 |
| Motor hacmi | 4973 cm3 303.47 cu. in. |
| Silindir Adedi | 8 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 96.5 mm 3.8 in. |
| Silindir içi vuruş | 85 mm 3.35 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.2:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | SOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 9 Lt 9.51 US qt | 7.92 UK qt |
| soğutma sıvısı | 13.5 Lt 14.27 US qt | 11.88 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1620 Kg 3571.49 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2140 Kg 4717.89 lbs. |
| Azami yük | 520 Kg 1146.4 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 505 Lt 17.83 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 90 Lt 23.78 US gal | 19.8 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4995 mm 196.65 in. |
| Genişlik | 1820 mm 71.65 in. |
| Yükseklik | 1436 mm 56.54 in. |
| Dingil Mesafesi | 2930 mm 115.35 in. |
| Ön tekerlek izi | 1545 mm 60.83 in. |
| Arka tekerlek izi | 1517 mm 59.72 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 4 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Arka süspansiyon | Dişli bükülme kolu |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Devirdaim toplu dişli kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | Ön lastikler: 205/70 R14 Arka lastikler: 205/70 R14 |
| Jant Boyutu | Ön jantlar: 6.5J x 14 Arka jantlar: 6.5J x 14 |