Mercedes-Benz S-Serisi SEL (V126) 280 SEL (185 bg) Automatic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mercedes-Benz |
| Model | S-Serisi |
| Nesil | Mercedes-Benz S-Serisi SEL (V126) |
| Modifikasyonu (Motor) | 280 SEL (185 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | Aralık, 1979 yıl |
| Son üretim yılı | Eylül, 1985 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 14.5 Lt/100 km
16.22 US mpg 19.48 UK mpg 6.9 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 9.5 Lt/100 km
24.76 US mpg 29.73 UK mpg 10.53 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 10.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 10.8 saniye |
| Maksimum sürat | 205 km/saat 127.38 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 8.6 Kg/bg, 116.4 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.6 Kg/Nm, 150.9 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 185 bg @ 5800 dev/dak |
| Litre başına güç | 67.4 bg/Lt |
| Tork | 240 Nm @ 4500 dev/dak 177.01 lb.-ft. @ 4500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | M 110 E 28 / 110.987 |
| Motor hacmi | 2746 cm3 167.57 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 86 mm 3.39 in. |
| Silindir içi vuruş | 78.8 mm 3.1 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 7 Lt 7.4 US qt | 6.16 UK qt |
| soğutma sıvısı | 10.5 Lt 11.1 US qt | 9.24 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1590 Kg 3505.35 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2110 Kg 4651.75 lbs. |
| Azami yük | 520 Kg 1146.4 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 90 Lt 23.78 US gal | 19.8 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 5135 mm 202.17 in. |
| Genişlik | 1820 mm 71.65 in. |
| Yükseklik | 1434 mm 56.46 in. |
| Dingil Mesafesi | 3070 mm 120.87 in. |
| Ön tekerlek izi | 1545 mm 60.83 in. |
| Arka tekerlek izi | 1517 mm 59.72 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 4 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Arka süspansiyon | Sürükleme |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Direksiyon tipi | Devirdaim toplu dişli kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | Ön lastikler: 195/70 R14 Arka lastikler: 195/70 R14 |
| Jant Boyutu | Ön jantlar: 6J x 14 Arka jantlar: 6J x 14 |