| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mercedes-Benz |
| Model | S-Serisi |
| Nesil | Mercedes-Benz S-Serisi (W223) |
| Modifikasyonu (Motor) | S 450e (408 bg) Plug-in Hybrid 9G-TRONIC |
| Üretim başlangıç yılı | Mayıs ayı, 2022 yıl |
| Son üretim yılı | 2026 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | PHEV (Plug-in Hibrid Elektrikli Araç) |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 0.6-0.9 Lt/100 km
392 - 261.3 US mpg 470.8 - 313.9 UK mpg 166.7 - 111.1 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 14-20 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin / Elektrik |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 5.9 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 5.9 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat, Elektronik olarak sınırlı 155.34 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6e |
| Ağırlık/güç oranı | 5.7 Kg/bg, 174.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.6 Kg/Nm, 278.4 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Brüt batarya kapasitesi | 28.6 kWh |
| Net batarya kapasitesi | 21.96 kWh |
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Batarya konumu | Bagajın altında |
| Elektrikle gidilebilen menzil (WLTP) | 96-115 km 59.65 - 71.46 mi |
| Ortalama Enerji Tüketimi (WLTP) | 22.4-24.8 kWh/100 km
36.05 - 39.91 kWh/100 mi 93 - 84 MPGe 4.5 - 4 km/kWh 2.8 - 2.5 mi/kWh |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 150 bg |
| Elektrikli motor torku | 440 Nm 324.53 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun yeri | İçten yanmalı motor ile şanzıman arasında |
| Elektrik motoru tipi | Senkron |
| Sistem gücü | 408 bg |
| Sistem tork | 650 Nm 479.42 lb.-ft. |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 299 bg |
| Litre başına güç | 99.7 bg/Lt |
| Tork | 450 Nm 331.9 lb.-ft. |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | M 256.930 |
| Motor hacmi | 2999 cm3 183.01 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 83 mm 3.27 in. |
| Silindir içi vuruş | 92.4 mm 3.64 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Twin-scroll turbo, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 7.8 Lt 8.24 US qt | 6.86 UK qt |
| soğutma sıvısı | 17 Lt 17.96 US qt | 14.96 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2335 Kg 5147.79 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 3035 Kg 6691.03 lbs. |
| Azami yük | 700 Kg 1543.24 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 350 Lt 12.36 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 67 Lt 17.7 US gal | 14.74 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 5179 mm 203.9 in. |
| Genişlik | 1954 mm 76.93 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2109 mm 83.03 in. |
| Yükseklik | 1503 mm 59.17 in. |
| Dingil Mesafesi | 3106 mm 122.28 in. |
| Ön tekerlek izi | 1655 mm 65.16 in. |
| Arka tekerlek izi | 1651 mm 65 in. |
| ön çıkıntı | 877 mm 34.53 in. |
| arka çıkıntı | 1196 mm 47.09 in. |
| Yerden yükseklik | 130 mm 5.12 in. |
| En az dönüş açısı | 10.5 m 34.45 ft. |
| Yaklaşım açısı | 14.7° |
| Kalkış açısı | 15.9° |
| rampa açısı | 10.8° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, tam elektrikli veya karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin arka tekerleklerini hareket ettirir. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 9 vites, otomatik şanzıman G-TRONIC |
| Ön süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Havalı süspansiyonu |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Havalı süspansiyonu |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) 4 döner tekerlek (arka döner tekerlek) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | Ön lastikler: 255/45 R19; 255/40 R20; 255/35 R21 Arka lastikler: 255/45 R19; 285/40 R19; 255/40 R20; 285/35 R20; 285/30 R21 |
| Jant Boyutu | Ön jantlar: 8.5J x 19; 9J x 20; 9J x 21 Arka jantlar: 8.5J x 19; 10J x 19; 9J x 20; 10J x 20; 10J x 21 |