Mercedes-Benz SL Coupe (W113) 250 SL (150 bg) Manual 5-speed modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mercedes-Benz |
| Model | SL |
| Nesil | Mercedes-Benz SL Coupe (W113) |
| Modifikasyonu (Motor) | 250 SL (150 bg) Manual 5-speed |
| Üretim başlangıç yılı | Kasım, 1966 yıl |
| Son üretim yılı | Ocak, 1968 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Coupe |
| Koltuk Sayısı | 2 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi | 11.2 Lt/100 km
21 US mpg 25.22 UK mpg 8.93 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 9.7 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 9.7 saniye |
| Maksimum sürat | 200 km/saat 124.27 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 9.1 Kg/bg, 110.3 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.3 Kg/Nm, 158.8 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 150 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 60.1 bg/Lt |
| Tork | 216 Nm @ 4200 dev/dak 159.31 lb.-ft. @ 4200 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | M 129 III / 129.982 |
| Motor hacmi | 2496 cm3 152.32 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 82 mm 3.23 in. |
| Silindir içi vuruş | 78.8 mm 3.1 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | SOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5.5 Lt 5.81 US qt | 4.84 UK qt |
| soğutma sıvısı | 12.9 Lt 13.63 US qt | 11.35 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1360 Kg 2998.29 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1715 Kg 3780.93 lbs. |
| Azami yük | 355 Kg 782.64 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 340 Lt 12.01 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 82 Lt 21.66 US gal | 18.04 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4285 mm 168.7 in. |
| Genişlik | 1760 mm 69.29 in. |
| Yükseklik | 1295 mm 50.98 in. |
| Dingil Mesafesi | 2400 mm 94.49 in. |
| Ön tekerlek izi | 1484 mm 58.43 in. |
| Arka tekerlek izi | 1485 mm 58.46 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Sürükleme |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Devirdaim toplu dişli kutusu |
| Jant Boyutu | 6J x 14 |