| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mercedes-Benz |
| Model | SL |
| Nesil | Mercedes-Benz SL (R129, facelift 1995) |
| Modifikasyonu (Motor) | SL 320 (231 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | Eylül, 1995 yıl |
| Son üretim yılı | Haziran, 1998 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Roadster |
| Koltuk Sayısı | 2 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 14.2 Lt/100 km
16.56 US mpg 19.89 UK mpg 7.04 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 8.5 Lt/100 km
27.67 US mpg 33.23 UK mpg 11.76 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 10 Lt/100 km
23.52 US mpg 28.25 UK mpg 10 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.4 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.4 saniye |
| Maksimum sürat | 240 km/saat 149.13 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 2 |
| Ağırlık/güç oranı | 7.7 Kg/bg, 130.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.6 Kg/Nm, 177.5 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 231 bg @ 5600 dev/dak |
| Litre başına güç | 72.2 bg/Lt |
| Tork | 315 Nm @ 3750 dev/dak 232.33 lb.-ft. @ 3750 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | M 104.991 |
| Motor hacmi | 3199 cm3 195.21 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 89.9 mm 3.54 in. |
| Silindir içi vuruş | 84 mm 3.31 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 8 Lt 8.45 US qt | 7.04 UK qt |
| soğutma sıvısı | 11.5 Lt 12.15 US qt | 10.12 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1775 Kg 3913.21 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2170 Kg 4784.03 lbs. |
| Azami yük | 395 Kg 870.83 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 265 Lt 9.36 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 80 Lt 21.13 US gal | 17.6 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4499 mm 177.13 in. |
| Genişlik | 1812 mm 71.34 in. |
| Yükseklik | 1303 mm 51.3 in. |
| Dingil Mesafesi | 2515 mm 99.02 in. |
| Ön tekerlek izi | 1535 mm 60.43 in. |
| Arka tekerlek izi | 1523 mm 59.96 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.32-0.40 |
| En az dönüş açısı | 10.7 m 35.1 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yay, Salıncak, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Enine sabitleyici, Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Devirdaim toplu dişli kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 225/55 ZR 16 |
| Jant Boyutu | 8 J x 16 H 2 |