Mercedes-Benz Vito (W638) V 230 (143 bg) Manual 4-speed modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mercedes-Benz |
| Model | Vito |
| Nesil | Mercedes-Benz Vito (W638) |
| Modifikasyonu (Motor) | V 230 (143 bg) Manual 4-speed |
| Üretim başlangıç yılı | 1996 yıl |
| Son üretim yılı | 1999 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Minibüs |
| Koltuk Sayısı | 7 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 15.6 Lt/100 km
15.08 US mpg 18.11 UK mpg 6.41 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 9.5 Lt/100 km
24.76 US mpg 29.73 UK mpg 10.53 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 11.7 Lt/100 km
20.1 US mpg 24.14 UK mpg 8.55 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 13.6 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 13.6 saniye |
| Maksimum sürat | 171 km/saat 106.25 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 14 Kg/bg, 71.5 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 9.5 Kg/Nm, 105 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 143 bg @ 5000 dev/dak |
| Litre başına güç | 62.3 bg/Lt |
| Tork | 210 Nm @ 4000 dev/dak 154.89 lb.-ft. @ 4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | M 111 E 23 / 111.978 |
| Motor hacmi | 2295 cm3 140.05 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 90.9 mm 3.58 in. |
| Silindir içi vuruş | 88.4 mm 3.48 in. |
| Sıkıştırma oranı | 8.8:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 7.5 Lt 7.93 US qt | 6.6 UK qt |
| soğutma sıvısı | 8.7 Lt 9.19 US qt | 7.65 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2000 Kg 4409.25 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2630 Kg 5798.16 lbs. |
| Azami yük | 630 Kg 1388.91 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 78 Lt 20.61 US gal | 17.16 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4659 mm 183.43 in. |
| Genişlik | 1880 mm 74.02 in. |
| Yükseklik | 1844 mm 72.6 in. |
| Dingil Mesafesi | 3000 mm 118.11 in. |
| Ön tekerlek izi | 1620 mm 63.78 in. |
| Arka tekerlek izi | 1630 mm 64.17 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 4 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Sürükleme |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | Ön lastikler: 195/70 R15 Arka lastikler: 195/70 R15 |
| Jant Boyutu | Ön jantlar: 6J x 15 Arka jantlar: 6J x 15 |